fbpx

Żurek na melinie

– O! No właśnie o tym mówię! Jeszcze nas poczęstuje szmata jebana! – psioczył Jurek

– Co się chuju czepiasz, ja się pytam. Tak jak by ciebie robale nie gryzły. Zadbałbyś o chałupę, a nie syf, kiła i mogiła. – Irena nie pozostawała dłużna.

– Ja mam kurwo dbać o chałupę? To ty babą jesteś. Okna, kiedy umyłaś, firanki mydła nie widziały kilka lat. Ja jebię co to za wywłoka. Ryj zachlany. – Jurek wstał od stołu, zatoczył się przewracając puste butelki i zamachnął się pięścią. Cios był silny. Irena spadła ze stołka.

Kazik zaczął rechotać – Aż się nogami zakryła.

Irena wstała i wytarła brudną dłonią krew spod nosa. Usiadła na stołku, wyjęła kolejnego peta z kieszeni swetra i odpaliła od gazu.

– Żurku nie dostaniesz. Zaraz będzie gotowy. – żachnęła się do Jurka.

– Żurek, kurwa? Chyba koło żurku nawet nie stał. Ale odpierdoliłaś zakwas z wodą zmieszałaś i wielki mi żurek. Co za ryj pijacki. – Jurek przechylił musztardówkę z fioletowym płynem.

– A co, a co?! Dajesz mi na to darmozjadzie jebany! – Irena zaciągnęła się petem i nalała do rondelka mętną, białą ciecz i wrzuciła do niej pokruszony suchy chleb – Masz Kazik pojedz trochę, zaraz Władkowi naleję.

Władka nic nie interesowało leżał w barłogu. Jego fioletowo sina twarz, ślina ciągnąca się od kącika ust, aż do brudnej poduszki i nieruchoma klatka piersiowa nie wzbudziły niepokoju towarzyszy od flaszki.

Kazik jadł z apetytem żurek, nie żurek, a potem podszedł do Ireny, klepnął ją w tyłek i rubasznie, z rechotem złapał za pierś. Roześmiała się Irenka i siarczyście pocałowała go w usta.

Jurek już tego nie wytrzymał.  Sięgnął po lepki nóż co to leżał na stole i zaczął dźgać kobietę na oślep. Broniła się, zasłaniała. Ale jej ruchy były poplątane, jak by od muchy się odganiała. Mordę tylko darła – Kazik, ratuj, Kaziu…- zachrypnięty głos uwiązł jej w gardle, zabulgotała krew w ustach i chlusnęła przed siebie… Była tak znieczulona denaturatem, że pewnie nie bardzo wiedziała, co się dzieje.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments