To jest tekst dla tych którzy nie chcą przestać pić, a wydaje im się, że chcą. To jest tekst o tych, którzy zabijają siebie na raty i niszczą swoich bliskich. To trudny tekst. Ale może niektórzy przeczytają i z tej konfrontacji wyciągną wnioski.

Znowu pił. Od tygodnia… Pił czystą z gwinta i było mu tak dobrze. Znikał dla świata, dla siebie…… i to cudowne, najcudowniejsze uczucie mieć wszystko w dupie. Kasę ma bo wpłynęło na konto, nikt nic od niego nie chciał. Żyć nie umierać. Potem, jak już wszystko przechla to pomoże mu matka, albo kumpel i skończy z tym gównem, już na zawsze czyli na dwa tygodnie w porywach do czterech miesięcy. Posprząta mieszkanie, ogoli się. Będzie już dobrze. No tak, ostatnio obiecał, że już z tym skończył, że już nie tknie wódy, że go odrzuca od alkoholu. Naprawdę go odrzucało, ale jakoś przestało. I po dwóch tygodniach znowu jazda. 

Terapeuta do którego chodzi powiedział mu kiedyś, że słabo pracuje, że według niego on wcale nie chce przestać pić, że normalnie to nie pracuje z takimi osobami, odsyła je, żeby wróciły jak będą chciały naprawdę zerwać z nałogiem….Ale jego jakoś polubił.

Teraz wie, że to terapeuta się starał nie on. Pomyślał sobie, że wypije tylko lufę. Zadzwonił do ukochanej i powiedział, że jest taki zmęczony i żeby już nie dzwoniła bo idzie spać. Wstanie rano i nikt się nie zorientuje. – pomyślał. Ale rano już tak bardzo go ssało. Zadzwonił do niej znów o 7.00 i zdziwił się, że jeszcze śpi. Tak naprawdę, to wiedział, że śpi, ale chciał się odmeldować i napić. Żeby się nie domyśliła. Niestety. Domyśliła się od razu. Kiedy błagała go przez telefon, żeby się zatrzymał, krzyknął – No to kurwa spierdalaj! I się rozłączył. Mógł pić. Nikt mu nie zabroni.
Kiedy po tygodniu chlania zabraniał mu pić jego organizm, jego trzewia.

130
anonimowe komentarze

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Trzeźwy
Gość
Trzeźwy

Cała prawda.Mnie się udało.
We wrześniu mija 12 lat jak nie piję i jestem z tego DUMNY

Martin
Gość
Martin

Czytając to widziałem samego siebie. Jak by ktoś opisał moje życie. Teraz jestem po terapii i powoli zmieniam swoje życie… Czytaj więcej »

Zrezygnowana
Gość
Zrezygnowana

Jestem z osobą, która ma problem alkoholowy. Powyższy tekst jest odzwierciedleniem naszej sytuacji. Walczyłam przeszlo rok czasu, zeby nie pił.… Czytaj więcej »

Max
Gość
Max

Piłem codziennie, od 23 lat, któregoś dnia powiedziałem, dosyć! Tak po prostu, przestałem piś, chodziłem na siłownię, brałem magnez, wapno.… Czytaj więcej »

Luter
Gość
Luter

Mam 40 lat.Matka pije odkąd pamiętam.Ponad 30 lat.W komentarzu nie zmieszczę,ale wy wiecie.Niekończące się postanowienia,terapie,ciągi,awantury,moralniaki,a u nas ciągła chęć ratowania… Czytaj więcej »

Barbara
Gość
Barbara

Byłam żoną takiej osoby przez 31 lat. Ja walczyłam o męża wszelkimi sposobami, nie chciał poddać się terapii, w końcu… Czytaj więcej »

Gabi
Gość
Gabi

Ja mam dopiero, może aż, dwa miesiące. Każdego dnia się boję, że to wróci, i każdego dnia się cieszę, że… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Trzeźwa 8 miesięcy. I dziękuję Bogu za każdy kolejny dzień.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Straszne…. Trzymam kciuki za tych którzy podejmują walkę. Nawet nie zdają sobie sprawy jakim są ciężarem dla swoich bliskich….. Walczcie… Czytaj więcej »

Nastka
Gość
Nastka

Alkoholików można podać rękę.
Wstać musi sam…

Piotr
Gość
Piotr

Cały ja. I co mi z tego przyszło. Utrata rodziny. Ból dla dzieci. Stratą najważniejszej osoby w moim życiu. I… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czytając tekst widziałam mojego męża jeszcze 13 lat temu.Zycie z alkoholikiem jest koszmarem , zrozumiał gdy przestałam walczyć płakać błagać… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A z czego mają się cieszyć osoby wspoluzaleznione ,że są wyczerpane życiem

Zuza
Gość
Zuza

Dokładnie to znam po 14 latach odeszłam i wiem że on się nigdy nie zmieni. Teraz ja i moje dziecko… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

gdyby to było proste ja nie daję rady

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jeżeli ktoś nie ma silnej woli i nie chce sam tego żucic to mu się nie uda. JA też piłem… Czytaj więcej »

Poddana
Gość
Poddana

Jakbym czytała o sobie. Przerwa gora dwa tygodnie, a ostatnio przebilam sama siebie od miesiąca ciąg, juz nie mogę patrzeć… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Супер. Не пю два роки.

Żonamatka
Gość
Żonamatka

Mój mąż nie pije 2lata i 3m-ce. Jego, moje i dzieci życie zmieniło się diametralnie. Jesteśmy bardzo dumni z męża… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czytając to tak jakbym widziała mojego brata który pijąc niszczy siebie i nas wszystkich

Malgo
Gość
Malgo

Czytając to widzialam swojego dziadka, ojca, ex męża. Pierwszy umarł na marskosc wątroby, drugi dostał udaru a z trzecim się… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mi się udało minęło już piętnaście lat jak nie pije. Ale bez pomocy bliskich bym guwno zrobił sam prawda jest… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak to prawda oczym piszecie wszyscy, czytając tą historię trochę przypomina mi sie mona kreta droga przez alkocholizm kiedy oszukiwałem… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Niestety wszystko sama prawda. A to czy kogoś ciągnie czy nie zależy od jego silnej woli i musi sam zrozumieć… Czytaj więcej »

Hanka
Gość
Hanka

Ja nie dałam rady, spakowałam swoje osobiste rzeczy i ucieklam. Po kolejnym tygodniowym ciągu chlania mojego męża miałam dosyć. Po… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja zyje z alkoholikiem 7 lat i mam dość pokaze mu ten artykuł. Mamy dziecko sad chce mu zabrac prawa… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mocne😇🙏ja juz 2 lata nie pije🥰

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czytam bo mam męża alkoholika i tak czułam się jak jest tu napisane to był koszmar co się działo w… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dziękuję bratu

Bluszcz
Gość
Bluszcz

Mój mąż dopiero przestał jak trzustka dała znać.Wtedy przyszło opamiętanie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

można …? można. terapia, terapia i jeszcze raz terapia. samemu można sobie butelke kupic

La Luna
Gość
La Luna

Martin Pogody Ducha.

Ma
Gość
Ma

A co jeśli ciąg trwa 10 lat, do pracy chodzi, ale po powrocie wypija pół litra, wino 0.7,zależy co kupi.… Czytaj więcej »

Koko
Gość
Koko

Mój mąż opisany
Ja już nie mam siły

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mam 45 lat w tym z alkoholem za pan brat przez 28.Nie piję od kilkunastu miesięcy.Organizm doprowadzilem do takiego stanu… Czytaj więcej »

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Moj mąż niestety nadal uważa ze nie ma problemu,albo ze pije żebym mogła na niego pokrzyczec,kłamie, SSA cukierki ,jest chamski… Czytaj więcej »

Relka
Gość
Relka

Byłam w związku z alkoholikiem przez lat 12. Dla mnie i moich dwóch córek i mojej mamy były to lata… Czytaj więcej »

Mad
Gość
Mad

Rok 🙂

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie piłem ponad 16 lat. Okazało się, że żona ma romans z policjantem. Wytrzymałem 3 lata poniżania, później od nowa… Czytaj więcej »

Anonimowi
Gość
Anonimowi

Ile ludzi potrzebuję pomocy. Tylko oni powinni sami to widzieć A dużo ludzi nie potrafi się do tego przyznać Gratuluję… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Môj mąż pije nic dla niego się nie liczy stracił pracę przepił wypłatę ale twierdzi że nie że nie potrzebuje… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Alkoholik jest jak bąba, nie wiadomo kiedy wybuchnie😪 byłam z alkoholikiem przez 17 lat i było wszystko co każdy robi… Czytaj więcej »

Nina
Gość
Nina

Byłam z kimś takim przeż 18 miesiecy ,nie powiedział mi że jest uzależniony od alkoholu,długo udało mu się ukrywać jak… Czytaj więcej »

W -dzitsu
Gość
W -dzitsu

Bo to prawda trzeba naprawdę mieć dużo samozaparcia, żeby przestać ja pije ale chyba nauczyłem się to kontrolować bo wiem… Czytaj więcej »

Kama
Gość
Kama

Jak odejść jak już nie ma sił 8 lat walczę z mężem o picie Z matką i ojcem ponad 20… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To prawda, ale niestety wiele osób, które są naprawdę uzależnione, po przeczytaniu takiego tekstu usprawiedliwiają się, że przecież tak nie… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja nie pije ale mój mąż tak i ciągle nie widzi w tym problemu a ja już ledwo z tym… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dobry tekst,życiowy,ukazuje prawdę o alkoholizmu,chorobie alkoholowej, to prawda,jeśli ktoś chce przestać picnaprawde,wyleczyć się z tej choroby jest w stanie to… Czytaj więcej »

Nikt
Gość
Nikt

Uwierzylam mu On zapił…. pociągnoł mnie na dno Czuję się jak gówno Sama do tego doprowadziłam zniszczyłam siebie On moze… Czytaj więcej »

Kama
Gość
Kama

Ja naprawdę lubię pić! Wtedy wszystko wydaje się prostsze. I tak leci mi od siedemnastego roku życia