fbpx

Gratyfikacja

Ciągnęło go, jak cholera go ciągnęło… Ale dawał radę. Trochę się oszukiwał, bezalkoholowe piwo kupował i żłopał hektolitry kwasu chlebowego. Dam radę! – powtarzał sobie.

Szef go chwalił, przelewy robił na czas i premią nagrodził. Żona się zaczęła do niego uśmiechać i tak jakoś w nocy się przytulała do jego pleców. Dzieciaki biegły się przywitać, jak wracał wieczorem.

Trzeźwość, kurna!!! – myślał – Trzeźwość! Robotą musiał się zająć. Kumplowi w weekendy pomagał w warsztacie.

Aż przyszedł dzień matki.  Narwał bzów, kupił czekoladki. Dla żony kupił perfumy, żeby dzieciaki jej dały. Wszystko szło tak jak miało iść. Dał radę. Jadąc do mamy zatrzymał się przy monopolu i kupił jej ajerkoniak. Kiedyś jak był szczawikiem zawsze piła sobie z koleżankami do kawki. Sama ucierała żółtka z cukrem i spirytusem. A dzisiaj on jej kupi. Niech przypomni sobie stare dobre czasy bez trosk.

Młoda ekspedientka uśmiechnęła się do niego -Dzisiaj panie Piotrze mamy promocje na dzień matki do każdego zakupu powyżej 20 zł. małpeczkę. Jaką Pan chce?

– To może wiśniową – odpowiedział bez wahania – matka zawsze robiła wiśnióweczkę. Jak dzień matki to na bogato. – uśmiechnął się.

Matka była w siódmym niebie, chociaż oczywiście jojczyła na ajerkoniak, bo jak to tak on jej alkohol kupuje.

Kiedy wychodził powiedziała – Bo wiesz Piotrusiu, mnie się wydaje, że bez terapii nie dasz rady. Ja widzę, że cię cały czas ciągnie.

Nic nie powiedział.

Ale się narobiłem – pomyślał i wypił za rogiem wiśniową małpkę – Za mamusię!!!

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments